Dikkat

Bu bloga girerken ya da yorum yazarken kimsenin isim, mail..vb. bilgisini istenmez, üye olmak gerekmez. Kişisel bilgilerinizi asla vermeyiniz.

Adres satırında (ilk kısmında) myelomabilgi.blogspot.com.tr yazmalıdır.

 

27 Eylül 2015 Pazar

Yeniden merhaba

Bilenler bilir... Blogu ikinci kez kapatmıştım.  (Adı myelomadeneyimi idi.) Yeniden açmak da içimden gelmiyor açıkçası. Fakat içeride çok bilgi var, bazılarının işine yarayabilir. Yine de vicdanım el vermedi.

Eski ismi kullanmamamın sebebi, com.tr ile biten site adresini .de (almanya) ile taklit eden dolandırıcıların türemesi. Blog'a girenlerin bilgilerini istiyorlar alçak, şerefsizler. Bu insanlar amansız bir hastalıkla boğuşuyor zaten, bir de bu dolandırıcılara bilgilerini verecekler. Dikkat edin: doğru adres:

http://myelomabilgi.blogspot.com.tr/

ile başlar. com.tr yerine başka bir şey (örneğin .de) görürseniz, sahtedir, çıkın oradan.

Bundan sonra yazı yazmayı ya da yorum yapmayı düşünmüyorum pek. Gelişmeleri de duyurmayacağım. Bunun bir kaç sebebi var:

1- Son zamanlarda, "hiç bir şey vermeden hep almayı" ilke edinmiş bir toplum olduk. Herkes alacaklı doğmuş. Eskiden de bu böyleydi ama şimdi şahikasını yaşıyor. Neyse... diğer meziyetlerimizi şimdi saymayayım. Sonuçta bu siteyi de üç-beş kişi dışında kimse desteklemedi. E ben de her şeyi bilemem ki, herkese cevap yetiştireyim...

2- İnsanlar yazıları, yorumları  doğru dürüst okumadadan hep sordular...hep sordular. Gece gündüz demeden olur olmaz saatlerde telefon edenler, sms gönderenler, mail gönderenler... sorular..sorular.. Sonunda, beni bıktırdılar, usandırdılar..

3- Yaklaşık 10 yıldır myeloma ile yaşıyorum. Artık myeloma ile ilgilenmek istemiyorum. Normal bir hayat yaşamak istiyorum. (Lütfen beni telefonla arayarak, mail göndererek, özel bilgi isteyerek  rahatsız etmeyin. Bir sorunuz varsa, siteye yorum olarak yazın. Sadece bu soruları dikkate alırım, bir şey biliyorsam cevap yazarım. Çoğu kez diğer hastalar cevaplıyor zaten, bendeki bilgiler artık eskidi.)

4- Dolandıcılarla da, google ile de uğraşmak istemiyorum. Bu site kopyalama işini google'a bildirdim, hiçbir şey yapmadı büyük google.

5- Yorum adı altında reklam, pazarlama metni ..vb. saçmalıklar yazanlarla da uğraşmam gerekti. Para isteyenler, böbreğini satanlar, organ alan - satanlar, kaynağı şüpheli ilaç satanlar, sitede Atatürk resmi var diye hakaret eden troller, siteyi kopyalayıp girenlerin özel bilgilerini almaya çalışanlar... Her türlü kötü varlık hemen üşüşüyor anlayacağınız. Hadi bakalım..tekrar başlıyoruz bu sevimli yaratıklarla uğraşmaya..

Sonuçta... Yazı yazmayacak olsam da, sitede yer alan eski yazı ve yorumları açmam gerekir diye düşündüm. Diğer insanların katkılarına saygısızlık olacaktı.

Her ne kadar ümitl olmasam da..  blog yazı ve yorumlara açıktır.

Allah bu dertle uğraşan herkesin yardımcısı olsun.